PRODUŽENI BORAVAK

Aktivnosti za realizaciju organiziranog vremena

Informacije o edukaciji možete i poslušati

Praktično orijentirana edukacija - prikaz aktivnosti

Online edukacija usmjerena na aktivnosti u organiziranom vremenu u produženom boravku koja pruža pregled različitih načina na koje se može organizirati ovaj dio neposrednog odgojno-obrazovnog rada s učenicima. Edukacija je koncipirana kao pregled i prezentacija aktivnosti prema različitim područjima.

Aktivnosti u organizirano vrijeme u produženom boravku prilika su za stjecanje mnogobrojnih korisnih iskustava koji potiču različita područja razvoja kod učenika. Stavljajući fokus na specifične interese i potrebe učenika prilikom organizacije takvih aktivnosti, stvara se poticajno radno ozračje u kojem se učenici osjećaju prihvaćeno, podržano i motivirano za rad.

prijava

Aktivnosti i razredni projekti

Produženi boravak otvara mogućnosti planiranja aktivnosti iz različitih područja koje se temelje na interesima i potrebama samih učenika i upravo zbog toga, nastava u produženom boravku bogata je idejama koje često rezultiraju različitim razrednim projektima. Za cjelokupni razvoj i adekvatno funkcioniranje učenika je od neprocjenjive važnosti poticanje njihove kreativnosti i mašte te znatiželje i interesa za različita područja, olakšavanje učenja uz pomoć igre, kao i pružanje mogućnosti za istraživanje i pronalaženje informacija iz različitih dostupnih izvora znanja. Izvori znanja mogu biti kreativna druženja, istraživanja, edukativne radionice, kreativne radionice uz ili bez uporabe suvremene tehnologije i digitalnih alata.

PRIJAVA

PB -podrška cjelovitom razvoju

Produženi boravak, kao poseban oblik odgojno-obrazovnog rada koji se provodi s učenicima izvan redovite nastave, značajan je segment nemalog broja odgojno-obrazovnih te samim time i obiteljskih sustava. Osim što služi kao podrška obiteljima u jednostavnijem usklađivanju raznih obaveza, kroz svoju organizaciju i način provedbe, produženi boravak ima važnu ulogu u poticanju djetetovog cjelovitog razvoja. U produženom boravku isprepliće se vrijeme za izradu domaćih zadaća i učenje, prehranu, slobodno vrijeme te organizirano vrijeme tijekom kojeg se provode različite aktivnosti s učenicima. 

Primijetite što djecu zanima i slijedite njihove interese.
Nicole Thompson

Edukacija je primarno namijenjena učiteljima produženog boravka i stručnim suradnicima s ciljem pružanjem podrške učiteljima, no uključiti se mogu i učitelji razredne nastave te odgojitelji koji rade s djecom predškolske dobi.
Ne možete nikoga natjerati da uči. Možete samo osigurati prave uvjete za učenje. Vince Gowmon

sadržaj edukacije

01. Prikaz aktivnosti u organizirano vrijeme u produženom boravku prema različitim područjima

  • Kreativne majstorije (Likovne i glazbene aktivnosti)
  • Opuštalice (Križaljke, mozgalice, sudoku, rebus, tangram, niz, uljez, bojanka, točkalica; opuštajuća glazba)
  • Igrarije (Lego kutak, društvene igre , razredne igre, igre na otvorenom, ples, tjelovježba)
  • Bajkoviti vrt (Sadnja biljaka i praćenje rasta i razvoja)
  • Čitaonica (Čitamo; Riječi oko nas)
  • Oaza igre i stvaranja

02. Prikaz aktivnosti u organizirano vrijeme u produženom boravku iz STEM područja

  • Aktivnosti iz prirodoslovno tehničkog područja (Istraživanje magneta; izrada papirnatih aviona; izgradnja mosta štapićima za sladoled)
  • Aktivnosti iz matematičkog područja (Matematička šetnja; izrada geometrijskih mandala; istraživanje uzoraka i algebarskih zagonetki)
  • Aktivnosti iz područja informatike i ranog programiranja (Crtanje uz pomoć blokova naredbi; digitalna abeceda; izrada jednostavne igre)
  • Kreativno izražavanje i učenje kroz STEM
PRIJAVA

STEM AKTIVNOSTI - stjecanje vještina potrebnih za savladavanje budućih izazova i njegovanje duha istraživača

STEM pruža bogato i inspirativno iskustvo učenicima, potičući ih na istraživanje, otkrivanje i razvoj vještina potrebnih za uspjeh u današnjem modernom svijetu. STEM kod učenika gradi vještine potrebne za svladavanje izazova koje donosi budućnost te njeguje duh istraživača, potičući učenike da sanjaju, stvaraju i transformiraju svijet oko sebe. Aktivnosti u organizirano vrijeme u produženom boravku prilika su za poticanje znatiželje i interesa kod učenika za ovo područje, kako bi od što je moguće ranije dobi počeli usvajati temeljna znanja, vještine i sposobnosti iz STEM područja.

što trebate znati

informacije

termin

Trenutno nema otvorenog Zoom termina, edukacija je odmah dostupna preko KoHo platforme.
Trajanje: 120 min

klik pristup

Ne odgovara Vam termin? Edukaciji možete pristupiti u željeno vrijeme na našoj web platformi preko Vašeg jedinstvenog linka.
Što je klik pristup?

Edukacija je dostupna odmah
preko klik pristupa!

uključeno

Kotizacija obuhvaća: edukaciju, materijale i potvrdu o sudjelovanju.

kotizacija

24 €

Predavači

MARIJA DOMITROVIĆ

Magistra primarnog obrazovanja

Marija Domitrović živi i radi u Ogulinu. Formalno obrazovanje stekla je na Učiteljskom fakultetu Sveučilišta u Rijeci. Tijekom studiranja bila je volonterka demonstratorica iz kolegija Folklorna glazba. Kontinuirano se stručno usavršava u području odgoja i obrazovanja. Od 2016. godine zaposlena je kao učiteljica razredne nastave, zatim kao učiteljica u produženom boravku. U slobodno vrijeme bavi se bicikliranjem, planinarenjem, izradom rukotvorina, čitanjem stručne i popularne literature iz područja odgoja i obrazovanja, pedagogije, psihologije te pisanjem obrazovnih i odgojnih članaka.

VALENTINA BLAŠKOVIĆ

Magistra primarnog obrazovanja s modulom Informatika

Valentina Blašković diplomirala je 2011. godine na Učiteljskom fakultetu u Zagrebu i stekla zvanje magistre primarnog obrazovanja s modulom Informatika. Radi kao učiteljica Informatike u Prvoj osnovnoj školi Ogulin. Dobitnica je nagrade Ministarstva za najbolji digitalni obrazovni sadržaj te je dobitnica nagrade MZO za najuspješnijeg odgojno-obrazovnog djelatnika 2018./2019., 2019./2020, 2020./2021., 2021./2022. i 2022./2023. Dobila je Godišnju nagradu Hrvatskog Robotičkog Saveza za edukaciju u robotici i godišnju nagradu Hrvatske zajednice tehničke kulture, a dodijeljena joj je i Državna nagrada za tehničku kulturu – Faust Vrančić. Sudjelovala je u izradi inovativnih metodičkih preporuka te je snimala video lekcije za učenike od 1. do 4. razreda u projektu Ministarstva, Škola za život i i-nastava.

PRIJAVA NA EDUKACIJU

Želim se prijaviti

Podijelite ovu edukaciju

brze poveznice

KoHo newsletter

Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.
Badge Image